ARCHIWUM

Michel Mercier - Genialne Szczotki Do Włosów

Szczotki Michel Mercier charakteryzuje rozkład geometryczny 428 końcówek o 32 różnych wysokościach i 16 różnych średnicach i lokalizacjach końcówek, które rozpraszają siłę nacisku wywieraną na włosy podczas szczotkowania. W rezultacie pozwalają na wyjątkowo przyjemne rozczesywanie oraz redukują łamliwość i wypadanie włosów spowodowane szczotkowaniem.


Dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych. Każdy kolor dopasowany jest do innego rodzaju włosa.
Kolor niebieski przeznaczony jest do włosów grubych, kolor zielony do normalnych i różowy do cienkich. Główny nacisk został położony na skonstruowanie szczotki, która wygląda podobnie jak klasyczne szczotki, ale jednocześnie ma niepowtarzalny i opatentowany system końcówek. Końcówki poza specjalistycznym rozłożeniem i długością, posiadają również zróżnicowaną elastyczność w zależności od rodzaju włosów.

Dla włosów cienkich – końcówki są najbardziej elastyczne, najbardziej miękkie co pozwala delikatnie rozczesywać cienkie włosy od nasady głowy.

Dla włosów normalnych – końcówki są średnio elastyczne, a dla włosów grubych – końcówki są najmniej elastyczne, bardziej twarde, co pozwala bez trudu dotrzeć szczotce do nasady głowy, aby móc bez szarpania włosów delikatnie rozczesać włosy.


Ja wybrałam dla siebie szczotkę różową, czyli do włosów cienkich w dwóch wersjach: Classic oraz Travel. Szczotka klasyczna jest duża i poręczna, idealna do stosowania w domu; Travel – kompaktowa i ergonomiczna, do zabrania ze sobą – pasuje idealnie do torebki czy kosmetyczki, a dzięki odpowiedniej nakładce, jej końcówki są odpowiednio chronione. Obie szczotki zapewniają szybkie, łatwe i przyjemne rozczesywanie bez bólu ciągnięcia czy szarpania. Włosy cienkie mają to do siebie, że bardzo się plączą. Zazwyczaj czesanie to była dla mnie katorga, niezależnie czy włosy były suche, czy mokre. Tutaj w obu przypadkach widzę ogromną poprawę. Czesanie dużą klasyczną szczotką trwa zaledwie kilka sekund! Małą z racji powierzchni troszkę dłużej, ale jej unikalny, dopasowany do dłoni kształt czyni ten zabieg równie łatwym co przy wersji Classic. Nie elektryzują włosów, co jest dla mnie bardzo ważne. Obie szczotki wykonane są solidnie, a ich obudowy są trwałe. Wersja klasyczna, dzięki mojej córce, zaliczyła upadek ze sporej wysokości na twarde podłoże z płytek i absolutnie nic jej się nie stało. Są bardzo łatwe w czyszczeniu. Można je włożyć pod strumień wody i nic nie przedostaje się pod obudowę. Końcówki zapewniają przyjemny i pobudzający masaż skóry głowy. Wersję Classic polubiłam za szybkie, skuteczne działanie, a wyprofilowana i łatwa do trzymania rączka tylko dopełnia dzieła. Mniejsza wersja Travel jest niemniej wygodna w użyciu i uwielbiam to, że mogę zabrać ją ze sobą wszędzie. Dzięki rozczesywaniu bez potrzeby szarpania i ciągnięcia włosów faktycznie znajduje ich mniej na szczotce w porównaniu do poprzedniego „narzędzia”. Mówię tu oczywiście o wypadaniu i łamliwości włosów spowodowanych tylko i wyłącznie szczotkowaniem włosów, pomijając stany patologiczne jak choroby skóry głowy czy inne ogólnoustrojowe, które mogą być przyczyną nadmiernego wypadania.


Nowoczesny design, innowacyjna technologia i skuteczność działania sprawiają, że szczotki od Michel Mercier są nie tylko pięknym gadżetem, ale i funkcjonalnym narzędziem codziennego użytku.

Rozszczesywanie splątanych włosów nie musi już być długotrwałym i katorżniczym zabiegiem. Szczotki Michel Mercier kupisz stacjonarnie i przez Internet w sieci drogerii DOUGLAS i ROSSMANN.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

<< Wróć do poprzedniej strony