ARCHIWUM

Czy używanie kremu antysmogowego ma sens? Jak smog działa na naszą skórę? — YONELLE MEGATREND ANTI-SMOG

Zanieczyszczenie powietrza to bardzo poważny problem dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Czy nasza skóra w jakikolwiek sposób odczuwa jego złe skutki?

Zatruta smogiem skóra nie oddycha!

Jak chronić skórę przed smogiem? Czym jest smog?

Smog to mieszanka zanieczyszczeń i szkodliwych substancji zawieszonych w powietrzu. Skład smogu to szkodliwe pyły o małych cząsteczkach, drobiny sadzy węglowej, dwutlenek siarki, tlenek azotu oraz metale ciężkie. Nasz organizm reaguje zwykle natychmiastowo. Pojawiają się bóle głowy, kaszel oraz pogarsza się stan skóry.
Groźne są zwłaszcza cząstki pyłu. Co oznacza PM10 lub PM2,5 z pewnością ogromna część z was doskonale wie. Dla tych, którzy nigdy nie spotkali się z tą nazwą, zapraszam do zapoznania się z informacją poniżej:

PM10 i PM2,5 to szkodliwe dla zdrowia pyły zawieszone. Nazwa pochodzi od skrótu PM, czyli - Particulate Matter (PM) Pollution.
Drobny pył zawieszony PM10 jest mieszaniną substancji organicznych i nieorganicznych zawierającą substancje toksyczne, takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (m.in. benzo(a)piren, metale ciężkie oraz dioksyny i furany).
Pył zawieszony PM2,5 jest mieszaniną substancji organicznych i nieorganicznych. Do atmosfery emitowany jest jako zanieczyszczenie pierwotne powstające w wyniku procesów antropogenicznych i naturalnych oraz jako zanieczyszczenie wtórne, powstające w wyniku przemian dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, amoniaku, lotnych związków organicznych i trwałych związków organicznych.

Negatywny wpływ smogu na skórę:

Stres oksydacyjny — wolne rodniki tlenowe atakują skórę, uszkadzają komórki, wpływając na przyspieszenie starzenia się skóry.
Zmiany na tle alergicznym — bezpośredni kontakt z alergenami. Skóra reagować może wykwitem, pokrzywką lub inną zmianą alergiczną.
Uszkodzony zewnętrzny płaszcz hydrolipidowy —  skóry oraz toksyczność smogu sprawia, że skóra staje się szara, zmęczona i niedotleniona.
Działa drażniąco na skórę — powoduje przesuszenie, podrażnienie, uwrażliwienie – warstwa ochronna skóry chroni nas przed szkodliwym działaniem środowiska, niestety, kiedy jest uszkodzona, może zareagować podrażnieniem lub przesuszeniem.

Zdarza się, że w moim rodzinnym miecie — Krakowie wszelkie dozwolone normy przekroczone są nawet kilka razy. Aby dbać o swoją skórę w tak niesprzyjających warunkach, potrzebujmy kosmetyku do zadań specjalnych. Takim specjalistycznym produktem jest najnowszy krem marki Yonelle — Megatrent Anti-Smog.Składniki aktywne obecne w kremie Yonelle Anti-Smog:


Bariera z biotechnologicznej poliglukozy — tarcza ochronna przed cząsteczkami,
Smoguceramidy i sfingolipidy z oleju z owsa — uzupełnienie cementu międzykomórkowego, poprawa bariery ochronnej,
Filtry UV — ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych,
Trehaloza — nawilża, chroni, regeneruje.

Nowy kierunek w kosmetologi — ochrona skóry przeciwko zanieczyszczeniom powietrza

 

YONELLE MEGATREND ANTI-SMOG — Idealne wsparciem dla skóry w walce ze smogiem. Tworzy na skórze antysmogową tarczę ochronną — przyjazną skórze, niewyczuwalną barierę z biotechnologicznej poliglukozy, która zabezpiecza skórę przed przykrymi następstwami wystawiania skóry na działanie smogu.Kiedy otwierałam opakowanie kremu, byłam zaskoczona. Zawsze uważałam, że kosmetyki Yonelle mają najpiękniejsze opakowania na świecie! Gdzie się podział ten piękny, charakterystyczny woreczek Yonelle? Gdzie te śliczne, ekskluzywne opakowania? Dopiero po przeczytaniu informacji o tym produkcie oraz pierwszym użyciu zdecydowanie porzuciłam złe pierwsze wrażenie i doceniłam genialne działanie kosmetyku.
Krem zamknięty jest w białej, plastikowej tubce, o pojemności 30 ml. Ma lekką, łatwo wchłaniającą się konsystencję. Doskonale się aplikuje, nie klei się oraz nie pozostawia lepkiej warstwy. Współgra z każdym rodzajem makijażu, nawet mineralnym. Bardzo go polubiłam i używam go z ogromną przyjemnością. Krem nie tylko zabezpiecza skórę, ale także genialnie ją nawilża i pozostawia bardzo przyjemną w dotyku.
Spodoba się każdemu rodzajowi skóry. Dał komfort i ukojenie nawet mojej suchej i wrażliwej cerze. Bardzo dobrze sprawuje się pod serum olejowym lub hialuronowym. Ponad miesięczna kuracja doskonale wpłynęła na wygląd mojej skóry i zmniejszyła nadreaktywność na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Marce Yonelle ufam of pierwszego użycia. To kolejny produkt, który serdecznie polecam!
Krem dostępny jest na stronie producenta KLIK w super niskiej kwocie 49 zł.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

 

 

 

 

 

<< Wróć do poprzedniej strony